Горещи новини

Голям успех за България: Дара грабна голяма награда преди финала на „Евровизия“

-21:23-Razloginfo.com


България постигна значимо признание на тазгодишното издание на „Евровизия“, след като Дара и екипът зад песента „Бангаранга“ спечелиха наградата за най-добро артистично изпълнение. Отличието е присъдено от коментаторите на участващите държави, съобщава БНТ.



Призът е част от престижните награди „Марсел Безансон“, които се връчват ежегодно непосредствено преди големия финал на конкурса. Те носят името на създателя на „Евровизия“ и отличават постиженията в три основни категории – медийно признание, артистично изпълнение и композиция.

Наградата за артистично изпълнение подчертава силното сценично присъствие, концепцията и цялостната визия на българското участие, което тази година се нарежда сред фаворитите в надпреварата.

Големият финал на конкурса ще се проведе тази вечер, като ще бъде излъчен на живо по БНТ 1 от 22:00 часа от Виена. Дара ще излезе на сцената под номер 12 сред общо 25 финалисти.

Като специален гост в шоуто ще се включи и Кристиан Костов, който донесе едно от най-добрите класирания за България – второ място през 2017 година.

Очакванията са високото отличие и доброто представяне до момента да засилят шансовете на България за силен резултат във финалното гласуване тази вечер.

Източник: marica.bg

Последвайте ни:

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Всички коментари, мнения и твърдения принадлежат на техните автори. Блогът не носи отговорност за преки или косвени вреди от тези коментари, мнения и твърдения.

error: Content is protected !!