| Home | Catalogue | Forums | Legends | Bus station | Map of Razlog | Add site | Photogallery | Advertisement | Contacts |
Razloginfo.com Разлог::Порталът на Разлог::Информационният портал на Разложката котловина: "Пирин" се справи с "Дунав" за първа победа в Суперлигата.<br>

Новина: "Пирин" се справи с "Дунав" за първа победа в Суперлигата.

(Категория: e107 welcome message)
Публикувано от e107
събота 27 октомври 2018 - 09:26:31

Категория {NEWSCATEGORY} Мобилна версия

+Увеличи изображението
Волейболистите на Пирин (Разлог) надиграха като домакини Дунав (Русе) с 3:0 (25:12, 27:25, 25:20 ), за час и двадесет минути, в мач от втория кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в зала „Септември“.

Така след драматичния старт в шампионата, в който пиринци отстъпиха в гостуването си на Марек с 2:3 гейма, сега те зарадваха своите фенове и записаха чиста победа у дома. След този успех волейболистите, водени от Мирослав Живков имат в актива си четири точки, като заемат второ място преди изиграването на всички мачове от кръга.

Тимът на Дунав записа втора загуба в шампионата, като е на девета позиция, отново преди края на този кръг.

Тимът на Дунав, който максимално затрудни Левски на старта, като отстъпи с 2:3 гейма, записа втора загуба в шампионата, като с 1 точка е на девета позиция, отново преди края на този кръг.

Домакините стартираха отлично в мача, като започнаха ударно с 4:0. До края на първия гейм пиринци не оставиха шансове за съпротива на гостите, като ги сломиха изцяло и ги оставиха на 12 точки.

Впоследствие състезателите на Дунав се съвзеха, като играта тръгна равностойно във втората част. Пиринци обаче дръпнаха след втората почивка, като поведоха с 23:21, но не успяха да затворят гейма. Гостите изравниха 24:24, но не им стигна увереност, като Пирин успя да се наложи в решителните моменти с 27:25.

В третата част русенци отново се бориха, като поведоха с 13:9. Подкрепяни от своята публика обаче, домакините стопиха пасива си, като отбелязаха серия от четири точки и поведоха с 16:14. Това бе преломен момент и Пирин отново наложи волята си като затвори мача с чиста победа.

Реализатор за победа на Пирин стана Йордан Желязков със 17 точки (2 аса, 1 блокада). Благовест Катранджиев завърши с 12 точки. За Дунав Костадин Стойков и Данаил Милушев записаха по 12 точки.

Ето какво каза треньорът на Пирин, за BGvolleyball.com, Мирослав Живков след успеха:

„Стана много добър мач, като организация на играта и като колективен дух. Издържахме на напрежението. Дунав направи много добри неща в този мач. Успяхме да надиграем състав с много доби изпълнители. Проявихме характер в решителните минути на втория гейм, когато при равенството 24:24 успяхме да се наложим и да спечелим. Поздравявам всички момчета, проявихме се като колектив и това бе решаващото за победата“.

Източник: bgvolleyball.com

Четете 24 часа в денонощието актуалните новини от Разлог и региона. Изпращайте вашите снимки и статии на (support@razloginfo.com) и (razlogsp@abv.bg) по всяко време! За реклама: (support@razloginfo.com)

Още новини от Razloginfo.eu(мобилна версия)

Харесай Razloginfo.com във Фейсбук, за да научаваш бързо новините от Разлог и региона.

Можеш да следиш последните новини и като ни последваш в социалната мрежа Туитър чрез @Razloginfo.com или в социалната мрежа Google+ чрез +Razloginfonews

Можеш да ползваш и мобилната версия на Портала на Разлог за смартфони и таблети, която е налична на адрес Razloginfo.eu

Новина от Разлог::Порталът на Разлог::Информационният портал на Разложката котловина