| Home | Catalogue | Forums | Legends | Bus station | Map of Razlog | Add site | Photogallery | Advertisement | Contacts |
Razloginfo.com Разлог::Порталът на Разлог::Информационният портал на Разложката котловина: Пирин успя да прекърши Арда в Кърджали с 3:2

Новина: Пирин успя да прекърши Арда в Кърджали с 3:2
(Категория: e107 welcome message)
Публикувано от e107
вторник 17 януари 2017 - 09:08:14

Категория {NEWSCATEGORY} Мобилна версия

+Увеличи изображението
Мъжкият отбор на Пирин (Разлог) започна новата 2017 година с трудна, но сладка победа при гостуването си на Арда (Кърджали).

В мач от XII кръг на Суперлигата Пирин се наложи с 3:2 (25:19, 24:26, 25:11, 21:25, 15:13) и измъкна две точки от негостоприемната зала "Арпезос".

След като волейболистите на Иван Дурев поведоха в резултата, допуснаха домакините от Арда да се разиграят.

Кърджалийци стартираха с 4:1 във втората част и запазиха аванса си почти до края - 24:22. Играчите на Пирин обаче спасиха двата геймбола, но при третия в полза на Арда не успяха да се противопоставят и равенството стана факт след 26:24.

Реакцията на Пирин бе светкавична и в третата част отборът от Разлог дръпна с 4:0. Постепенно, гостите увеличаваха преднината си (10:4), за да се стигне до категоричното 25:11 и 2:1 гейма.

Отборът на Арда обаче нямаше намерение да се предава и в четвъртата част успя да се пребори за 25:21 и така всичко трябваше да се реши в тайбрек.

Решителният гейм бе доста оспорван, като гостите от Разлог правеха преднина, но домакините ги догонваха. В крайна сметка, при първата си възможност Пирин приключи всичко и спечели с 3:2 след 15:13.

Отборът на Пирин изигра поредния си много силен мач от гледна точка на блокадата, като на този елемент играчите на Иван Дурев реализираха 21 точки (срещу 5 за Арда). С 8 от тях се отличи Костадин Гаджанов, който направи общо 16 точки (2 аса, 86 % в нападение). С 20 точки се отличи съотборникът му Венцислав Георгиев (5 блокади, 44 % в нападение).

Капитанът на Арда - неостаряващият Невен Нешев, бе топ реализатор, след като заби 24 точки, от които внушителните 7 аса (1 блокада, 40 % в нападение).

Във временното класиране Пирин заема трето място с актив от 9 победи и 25 точки, а Арда е на предпоследното, 11-о място с 1 победа, 11 загуби и 4 точки.