Горещи новини

Яки сте, момчета! Пирин потопи Дея в Бургаския залив с 3:1 гейма

-21:00-Razloginfo.com

Волейболистите на Пирин (Разлог) направиха поредната сензация в efbet Супер Волей. Воденият от Благовест Катранджиев тим се наложи над лидера и носител на Купата на България Дея спорт (Бургас) с 3:1 (27:25, 25:23, 33:35, 25:23) в сблъсък от предпоследния 21-и кръг на шампионата, изигран в зала „Младост“ в морския град.

Разложани са седми в класирането с 33 точки (10 победи, 11 загуби), Дея остава лидер с 52 точки (18 победи, 3 загуби).

В следващия и последен кръг Пирин излиза срещу Марек Юнион-Ивкони (Дупница), на 16 март (събота). Дея среща Нефтохимик в поредното „морско“ дерби в първенството.

Волейболистите от Югозапада показват отново подема си, след като в миналия кръг победиха ЦСКА със същия резултат, но като домакини. Момчетата на Благовест Катранджиев продължават да демонстрират, че играят силно и при гостуванията си – преди няколко кръга надиграха и състава на Монтана.

Двубоят започна с преднина за бургазлии (6:1 и 7:3), като диктуваха положението до 17:14. В ключовите моменти гостите от Югозапада се мобилизираха и останаха максимално близо до противника. Състезателите на Франческо Кадеду останаха водещи до последно, като дори имаха геймбол (24:22), но не успяха да го отразят, както и следващия. Така разложани поеха инициативата и в крайна сметка поведоха в мача след 27:25.

Играта бе на амплитуди във втората част, след което бургазлии взеха нешата в свои ръце, но отново в самия край Пирин надделя.

Третата част тръгна ударно за домакините (5:1), след което бе доста оспорвана – имаше предимство на гостите, впоследствие равностойна игра. Положението се запази до последно, състезателите от Югозапада имаха пет геймбола, но волейболистите на Дея показаха повече характер и извоюваха победата в гейма след 35:33.

Разложани доминираха до средата на решителния четвърти гейм, постепенно последва обрат. И отново – именно в ключовите моменти гостите демонстрираха желанието си за победа, успявайки да затворят мача в своя полза със силна игра в атака.

Най-резултатен за Пирин стана Мариян Наков с 23 точки (1 ас и 42% ефективност в атака – +9). Капитанът Радослав Попов реализира 16 точки (2 блока, 2 аса, 41% ефективност в атака и 18% позитивно посрещане – +10), докато Стилиан Делибосов (3 блока и 2 аса) и Костадин Гаджанов (6 блока! и 1 ас) добавиха по 13 точки за победата.

Източник: bgvolleyball.com