Горещи новини

Шокиращо! „Шериф“ Тираспол закопа „Реал“ насред „Сантиаго Бернабеу“. Обзор на Шампионската лига

Молдовският първенец Шериф Тираспол хвърли същинска бомба във втория кръг от груповата фаза на Шампионската лига, след като шокира Реал Мадрид с 2:1 насред „Сантиаго Бернабеу“.

Гостите изиграха страхотен мач и успяха да поведат в 25-та минута, чрез Яхшибаев. Домакините отговориха в четвърт час след подновяването на играта и изравниха от дузпа, а автор на гола стана Карим Бензема. Голямата драма се разигра в добавеното време на срещата, когато Себастиан Тил смълча трибуните на легендарния стадион.

Атлетико Мадрид стигна до обрат при гостуването си на Милан в мач от Група „В“. На „Сан Сиро“ домакините стартираха много силно двубоя и поведоха в 20-ата минута чрез Рафаел Леао. Червен картон на Франк Кесие 9 минути по-късно обаче обърна мача с главата надолу за тима на Стефано Пиоли. През второто полувреме Диего Симеоне пусна в игра всички свои офанзивни футболисти в търсене на обрат. В крайна сметка „дюшекчиите“ успяха да изравнят в 84-ата минута, когато Антоан Гризман вкара първия си гол след като се завърна в тима, а в 7-ата минута от продължението голмайстора на „дюшекчиите“ от миналия сезон – Луис Суарес, донесе ценната победа за тима на Чоло Симеоне след точно изпълнена дузпа.

Ливърпул се разби с 5:1 Порто. Отборът, воден от Юрген Клоп, беше по-добрият на терена и съвсем заслужено се поздрави с успеха. Мърсисайдци доминираха над своя съперник и до голяма степен убиха интригата още през първото полувреме, когато се разписаха Салах (18) и Мане (45). Отново Салах (60) и две попадения на Роберто Фирмино (77, 83) оформиха разгрома на „Ещадио до Драгао“. Почетното попадение за домакините бе дело на Мехди Тареми в 75-ата минута.