
Дългогодишната директорката на ОУ „Братя Миладинови“ в разложкото с. Елешница Лидия Кърпачева премина в редиците на пенсионерите. Пред „Струма“ тя сподели, че управлява образователната институция от 28 години, тръгва си с чувство на удовлетвореност, като дава път на по-младите.
Заедно с нея бе и назначената за временен директор – началната учителка в училището Валентина Каканакова, която пък подписа съответните документи за встъпване в длъжност.
В заслужена почивка се оттегля и директорът на НУ „Св.св. Кирил и Методий“ в Разлог Костадин Кулин, който работи в сферата от образованието от 42 години, а от 34 е начело на училището.
Ръководните функции поема Иванка Кехайова, която е начален учител и също е част от колектива.
С вр.и.д. директор е и НУ„Петко Р. Славейков“ в с. Дагоново, община Белица.
Четете още по темата в struma.bg
Последвайте ни:

А Т.Динчева кога? За пет години, над 30 човека са напуснали гимназията заради „кадърното“ и управление! Явно е недосегаема?