Горещи новини

Трагедията край Струма: Откриха тялото на едно от децата

-8:06-Razloginfo.com


Открито тялото на едно от двете деца, изчезнали във водите на река Струма край село Пастух. По информация на място, момиченцето е било намерено на около 150 метра от точката, където е влязло във водата.



Издирвателната операция продължава с участието на водолази, полиция, пожарна и доброволци, които претърсват опасния участък на реката в тъмната част на денонощието.

Трагедията се е разиграла вчера, когато семейство от Кюстендил – 64-годишна баба, 67-годишен дядо и трите им внучета на 6, 8 и 11 години – са били на пикник край Струма. По първоначални данни двете по-големи деца са влезли във водата да се разхладят, но силното течение ги е повлякло.

Бабата и дядото са се опитали да ги спасят, но също са били завлечени от реката. На брега е останало най-малкото дете – на 6 години, което е успяло да излезе и да стигне до пътя, където е подало сигнал за случилото се на случайно преминаващи хора.

Издирвателната акция е започнала около 17:30 часа. Около час и половина по-късно са открити телата на възрастните, а малко по-късно и на едното от децата. Въпреки настъпилата тъмнина, спасителните екипи продължават работа с надежда да бъде открито и второто изчезнало дете.

Източник: marica.bg

Последвайте ни:

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Всички коментари, мнения и твърдения принадлежат на техните автори. Блогът не носи отговорност за преки или косвени вреди от тези коментари, мнения и твърдения.

error: Content is protected !!