Горещи новини

Спас Байрев отново бе над всички, но Монтана пречупи Пирин и взе реванш

-20:44-Razloginfo.com

Волейболистите на Монтана записаха девета победа в първенството при мъжете – Супер Волей. Воденият от Даниел Пеев тим се наложи над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:27, 25:22, 25:22, 25:23) в мач от 13-и кръг на първенството.

Така монтанчани взеха реванш за поражението от втори кръг с 1:3 гейма.

Състезателите от Северозапада са седми с 27 точки (9 победи, 4 загуби), Пирин остава втори с 30 точки (11 победи, 2 загуби).

Мачът започна с равностойна игра, след което Монтана поведе. Доминацията на волейболистите на Даниел Пеев продължи и в следващите минути, до самия край на гейма. Тимът от Северозапада дори имаше геймбол, но не успя да го отрази. Разложани показаха по-силна воля и измъкнаха частта след 27:25.

Във втората част домакините диктуваха положението и изравниха резултата.

Третият гейм започна с доминация на гостите от Разлог, но след 11:9 постепенно бяха настигнати от съперника. След 15-та точка монтанчани поеха инициативата, оставайки доминиращи и надделяха.

Решителната четвърта част тръгна под диктовката на момчетата на Даниел Пеев, които доминираха на всички елементи. В ключовите моменти Пирин намали част от дистанцията, като дори изравни, но не се случи нищо повече. Домакините удържаха темпото и записаха девета победа.

Най-резултатен бе Жулиен Георгиев с 18 точки (1 ас, 1 блокада), Георги Елчинов с 15 точки (1 ас, 2 блокади). 13 точки реализира Мартин Кръстев (1 ас, 7 блокади!). За съперника Спас Байрев бе над всички с 21 точки (1 ас), Костадин Гаджанов приключи с 14 точки (6 блокади).

В следващия кръг Монтана среща Ботев (Луковит), като срещата е на 15 февруари (вторник) в зала „Чавдар“ в Луковит.

Източник: bgvolleyball.com