Горещи новини

Природният газ поевтинява от днес

-10:30-Razloginfo.com

Природният газ поевтинява от днес с около 8 процента, според предварителните разчети на „Булгаргаз“ и се очаква този месец да се продава за около 98 лева за мегаватчас без таксите и налозите.



Окончателната цена на синьото гориво ще бъде определена от Комисията за енергийно и водно регулиране този следобед.

Изпълнителният директор на „Булгаргаз“ Деница Златева обяснява начина на ценообразуване и защо цените на газа у нас в момента са по-високи от тези на нидерландската борса ТиТиЕф:

„Извън борсовата цена, на която формираме продажната си цена, ние добавяме всички разходи, свързани със закупуване на слотове, с капацитет за регазификация, за съхранение, с пренос до българската газопреносна мрежа. В зависимост от месеца тези допълнителни разходи варират между 15 и 20% върху индекса TTF месец напред“.

Източник: nakratko.bg

Последвайте ни:

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Всички коментари, мнения и твърдения принадлежат на техните автори. Блогът не носи отговорност за преки или косвени вреди от тези коментари, мнения и твърдения.

error: Content is protected !!