Горещи новини

Пирин шокира ЦСКА насред София

-9:41-Razloginfo.com

ЦСКА-София загуби изненадващо с 1:2 у дома срещу Пирин Благоевград в мач от 29-ия кръг от Първа лига и сведе до минимум шансовете си да спечели титлата.

„Орлетата“ поведоха в резултата в 14-ата минута на двубоя на стадион „Васил Левски“. Георги Върбанов продължи топката при изпълнение на ъглов удар към Виталий Ягодинскис, който от няколко метра даде аванс за Пирин.

В 25-ата минута ЦСКА-София достигна до равенството. Тибо Вион центрира от корнер за Фернандо Каранга и той направи 1:1.

В самото начало на втората част Тасев беше изведен в наказателното поле, но ударът му срещна страничния стълб. След това Юго Комано би от границата на наказателното поле, но Густаво Бусато за пореден път спаси вратата си.

В 75-ата минута Тобиас Хайнц би покрай вратата, а четири минути по-късно Пирин за втори път поведе в резултата. Иван Тасев шутира силно от границата на наказателното поле и забоде топката в горния ъгъл на вратата на Густаво Бусато за 1:2.

В последните минути от двубоя публиката на домакините на няколко пъти скандира

„оставка“ по адрес на треньора Нестор Ел Маестро, който във втори мач поред излезе с 11 чужденци в стартовия състав.

Пирин се изкачи на 13-то място в шампионата след първия си успех срещу отбора, който носи името на ЦСКА през последните три десетилетия.

Украинецът Олександър Бабич, треньор на Пирин, каза пред „Диема Спорт“ след победата: „Атмосферата беше наистина страхотна. Това ни накара да играем добър футбол. Използвахме момента, играхме добре. Само положителни думи за моя отбор.

Най-важното е, че играхме футбол и изпълнихме целите ни. Знаем, че може да поднасяме изненади. Това е победа над един от най-големите отбори в България. Успехът е голям за целия отбор, клуб и град.

Играчите усещат тази победа. Радостни сме и ще празнуваме, но трябва да се подготвяме за мача срещу Черно море.“

Източник: zashtoto.com