Горещи новини

Пирин удари Монтана за втора победа в елита

-20:15-Razloginfo.com

Снимка: Архив
Волейболистите на Пирин (Разлог) се поздравиха с втора победа в efbet Супер Волей. Воденият от Благовест Катранджиев тим надигра Монтана с 3:0 (25:18, 25:21, 26:24) в среща от четвърти кръг, изиграна в зала „Септември“ в югозападния град.

Разложани са шести във временното класиране с 6 точки (2 победи, 2 загуби), състезателите от Северозапада са осми с 5 точки (2 победи, 2 загуби).

В следващия кръг Пирин гостува на Добруджа 07 (Добрич), на 17 ноември (петък). Монтана приема Хебър ден по-късно, в 19:00 ч.

Двубоят започна равностойно, след което разложани набраха инерция (11:7). До края те поддържаха преднината стабилна и поведоха в двубоя.

Във втората част момчетата на Благовест Катранджиев доминираха напълно и без особени проблеми увеличиха аванса си.

Гостите от Монтана взеха превес в третия гейм, но съперникът успя да обърне след 10-та точка. Впсоледствие волейболистите от Разлог имаха крехка преднина, която им бе достатъчна, за да затворят частта (24:21), но не успяха да отразят следващите два гейм и мачбола. Така се стигна до равенство (24:24), но обрат и завръщане на монтанчани в играта не се случиха.

Най-резултатен отново бе Мариян Наков със 17 точки (2 аса, 1 блокада) и бе отличен за MVP. С 12 точки завърши Кристиян Алексов (2 аса, 3 блокади). За съперника Мартин Кръстев бе единственият с двуцифрен актив – 11 точки (1 ас).

Източник: bgvolleyball.com