Горещи новини

Пирин удари Дея и прати серията в трети мач. Благовест Катранджиев: Имаме шанс в третия мач

| 8:43

Волейболистите на Пирин (Разлог) завързаха серията с Дея спорт (Бургас), след като се наложиха с 3:1 (25:20, 19:25, 25:23, 25:14) във втория четвъртфинален сблъсък помежду им, изигран в зала „Септември“ в югозападния град.

В първия мач Дея се наложи с 3:1 гейма. Така борбата за място на полуфиналите ще се реши в трети мач. Той ще се проведе на 29 март (вторник).

Домакините диктуваха изцяло положението в първата част и закономерно поведоха в срещата. Впоследствие възходящата линия на разложани продължи, но след десетата точка бяха пречупени от съперника. Воденият от Венцислав Симеонов тим надделя и изравни резултата за 1:1 гейма.

Третият гейм тръгна равностойно, след което волейболистите на Благовест Катранджиев бяха напълно доминиращи. При 19:12 Дея набра инерция и навакса изоставането си, реализирайки серия от 8 точки. Състезателите от Югозапада отново взеха превес и в крайна сметка си върнаха водачеството в двубоя.

В решителната четвърта част Пирин бе абсолютен хегемон, като остави противника на 14 точки.

Най-резултатен за победата на югозападния тим бе Спас Байрев с 22 точки (5 аса, 2 блокади). Костадин Гаджанов завърши с 16 точки (5 блокади), Александър Симеонов добави 13 точки (1 блокада). За съперника Георги Петров се отчете с 15 точки (2 блокади), по 10 точки реализираха Тодор Вълчев (1 блокада) и Денис Чавдаров (2 блокади).

Ето какво каза пред BGvolleyball.com старши треньорът на разложани Благовест Катранджиев:

„Започнахме много концентрирано и успяхме да спрем съперника на блок. Във вторият гейм правихме много грешки, а в третия при 19:12 не успявахме да отиграем и допуснахме изравняване, но във решителните моменти бяхме по-концентрирани.“

„Отиваме да се борим. Мисля, че имаме своя шанс, ако играем добре, но ще е труден мач“, завърши треньорът.

Източник: bgvolleyball.com