Горещи новини

Пирин с първа победа в елита

-22:41-Razloginfo.com

Пирин (Разлог) победи като гост Раковски 1964 с 3:0 (25:23, 25:18, 25:15) в мач от трети кръг на ефбет Супер Волей, който се игра в зала „Дан Колов“.

С това тимът, воден от Благовест Катранджиев, отбеляза първа победа в елита. С две загуби и 3 точки разложани се изкачиха на седмо място във временното класиране.

Тимът на Раковски 1964 записа трета загуба, като е на дванадесета позиция без спечелена точка.

На свой терен домакините се опитаха да се противопоставят на съперника, затрудниха го, но не успяха да вземат нито гейм. Воденият от Стефан Ганчев тим успя да влезе стегнато в мача и изненада опонента, като поведе с 10:8. След това имаше и лек превес до двадесета точка. При равенството 23:23 севлиевци не издържаха на напрежението. Пирин показа класата си и след две последователни точки спечели първата част с 25:23.

Във втората домакините поддържаха равенство само до десета точка. Пирин се откъсна при 12:10, увеличи преднината на 19:14 и това бе преломен момент, като затвори безпрепятствено гейма за 2:0.

В третия гейм гостите взеха аванс още от самото начало, като поведоха с 6:2. Домакините се доближиха до две точки 9:11, но гостите запазиха стабилност. Отново вдигнаха оборотите и увеличиха аванса си на 19:7,а с това затвориха мача с крайното 3:0 в своя полза.

С най-голям актив за победата на Пирин бе Мариян Наков с 16 точки (4 аса, 2 блокади). Радослав Попов (1 блок) и Костадин Гаджанов  (6 блока) завършиха с еднакъв актив от 12 точки.

За Раковски най-резултатен бе Калоян Вълчинов с 12 точки.

Източник: BGvolleyball.com