Горещи новини

Пирин няма спиране, продължава победната си серия в елита

-20:18-Razloginfo.com

Волейболистите на Пирин (Разлог) продължават победната си серия в efbet Супер Волей. Воденият от Благовест Катранджиев тим надигра категорично Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:15, 25:18, 25:17) в среща от 16-и кръг, изиграна в югозападния град.

Разложани са седми с 22 точки (7 победи, 9 загуби), добричлии са 11-и с 14 точки (4 победи, 12 загуби).

В следващия кръг Пирин излиза срещу Хебър (Пазарджик), на 16 февруари (петък). Момчетата на Данаил Милушев срещат Берое 2016 (Стара Загора) ден по-късно.

Двата тима бяха равностойни до шестата точка, след което домакините диктуваха изцяло положението. Във втория гейм възходящата им линия продължи и те увеличиха аванса си.

Добричлии поведоха с 3:1 в третия гейм, след което играта продължи равностойно. След 11-та точка волейболистите на Благовест Катранджиев поеха инициативата и до края не я изпуснаха.

Най-резултатен бе Мариян Наков с 22 точки (2 аса, 2 блокади), с 15 точки приключи Радослав Попов (4 аса). 11 точки добави Кристиян Алексов (3 аса) и бе отличен за MVP. За съперника Маркус Уускари бе единственият с двуцифрен актив (1 ас).

Източник: bgvolleyball.com