Горещи новини

Пирин изкова 11-и успех в Супер Волей след драма в Добрич

| 20:30

Волейболистите на Пирин (Разлог) записаха втора и 11-а победа в първенството при мъжете – Супер Волей. Воденият от Благовест Катранджиев тим надделя като гост над Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (25:15, 23:25, 25:15, 21:25, 15:13) в среща от 12-и кръг на шампионата, изигран в зала „Добротица“.

Разложани остават на втората позиция, като имат в актива си 30 точки (11 победи, 1 загуба). Добруджа е девети с 13 точки (4 успеха, 8 поражения).

Двубоят стартира под диктовката на гостите от Разлог, които без проблем поведоха в резултата. Във втората част играта започна равностойно, впоследствие добричлии бяха доминиращи и запазиха преднината си почти до края. В ключовите моменти съперникът оказа по-голяма съпротива, но домакините изравниха.

Третата част се разви идентично на първата и волейболистите на Пирин отново взеха аванс.

Решителният четвърти гейм бе спечелен от добруджанци и мачът влезе в тайбрек.

Там гостите поведоха (3:2, 5:3), след което ролите се размениха. Последва игра точка за точка, като борбата бе до края. Състезателите на Пирин показаха по-силна воля и дух и се поздравиха с крайния успех.

Най-резултатен за Пирин бе завърналият в игра Спас Байрев със страхотните 23 точки за победата. Капитанът Александър Симеонов добави 18 точки за успеха. Въпреки това, за MVP на мача беше обявен Васил Атанасов, който се отчете с 11 точки.

Източник: bgvolleyball.com