Горещи новини

Пирин е непревземаем на свой терен, наложи се над ЦСКА след драматична петгеймова битка

| 21:19

Пирин (Разлог) се наложи като домакин над ЦСКА с 3:2 (25:20, 25:15, 17:25, 18:25, 15:9) в мач от петнадесети кръг на Супер Волей при мъжете, който се игра в зала „Септември“.

С това волейболистите, водени от Благовест Катранджиев, записаха тринадесети успех в първенството на елита, като с две загуби и 35 точки си върнаха второто място във временното класиране. Позицията е обаче преди дербито Хебър – Нефтохимик, което ще се играе на 21 февруари. Евентуален успех на бургазлии ще доведе отново до рокади в таблицата. Тимът на ЦСКА на ЦСКА отбеляза четвърта загуба, като с 11 победи и 33 точки заема четвърта позиция в подреждането.

Пирин за пореден път показа, че на свой терен е труднопревземаем, като и този път устоя на всички атаки на червените. Двубоят премина с игра на двата полюса и от двете страни на мрежата. Домакините отбелязаха силни първи две части и поведоха с 2:0. Последва истински щурм от страна на амрейците, които направиха обрат в следващите две части за да докарат мача до тайбрек.

В петата решителна част Пирин бе безапелационен пред своя публика. След равностойно начало и 5:5 разложани се откъснаха и взеха голяма преднина, като поведоха с 11:6. Това бе ключов момент, домакините запазахи своето предимство и затвориха гейма с разлика, а с това се поздравиха и с крайния успех.

Реализатор за победата на Пирин стана Александър Симеонов с 15 точки (1 блок). С еднакъв актив от 11 точки приключиха двама състезатели – Петър Петров ( 1 ас) и Костадин Гаджанов (1 ас, 3 блока).

За ЦСКА най-резултатен бе Реда Хайкал с 29 томки ( 1 ас, 3 блока) и този впечатляващ актив не помогна за успеха.

Източник: bgvolleyball.com