Горещи новини

Пенсионерка хвърли 100 000 евро на ало-измамници от балкона

-10:29-Razloginfo.com

В словашкия град Превидза полицията разследва случай на измама срещу 62-годишна жена, която е била принудена да даде своите и на дъщеря си спестявания в размер на 100 хиляди евро, съобщи словашката полиция.



Неизвестен измамник се свързал по мобилния телефон с 62-годишна словашка пенсионерка. Той се възползвал от отслабналия й слух и се обърнал към нея с „бабо“, с което я заблудил, че разговоря с внука си Симон.

Мошеникът казал на жената, че се нуждае от „голяма сума пари“ в рамките на седем минути, за които уж го натискала спешно банката.

„Той й предложи да сложи всички пари, които има вкъщи в найлонов плик, което по време на разговора възрастната жена направи. Възрастната жена нареди 100 хил. евро, от които около 50 хил. евро нейните лични спестявания и около 50 000 евро спестявания на дъщеря й“, обясняват от полицията.

След това на жената било казано да излезе на балкона и да изкрещи името на Милан.

В този момент втори съучастник изтичал под балкона й, а възрастната тшена му хвърлила пакета с парите.

Неизвестният все още измамник го грабнал и изчезнал в неизвестна посока.

Словашката полиция призова съгражданите си внимателно да проверяват с кого говорят по телефона, а също ги помоли да докладват на своите възрастни роднини и близки за тази измамна схема.

Източник: zashtoto.com

Последвайте ни:

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Всички коментари, мнения и твърдения принадлежат на техните автори. Блогът не носи отговорност за преки или косвени вреди от тези коментари, мнения и твърдения.

error: Content is protected !!