
Досъдебно производство за извършено престъпление по чл.353ж от НК е образувано, след като на 01.06.2026 г. в местността „Камено“, землище на гр. Разлог са установени две водовземни съоръжения от бетон, предназначени за събиране и използване на подпочвени води, които са без издадена надлежна документация от компетентен орган.
Това съобщават от пресцентъра на полицията.
Работата по случая продължава.
Какво предвижда чл.353ж от НК:
Който в нарушение на закон изгради водовземно съоръжение или съоръжение за използване на повърхностни или подземни води, се наказва с лишаване от свобода до две години и глоба от пет хиляди до петнадесет хиляди лева.
Последвайте ни: