Горещи новини

Нефтохимик се сбори с Пирин за първа победа

-17:08-Razloginfo.com

Нефтохимик 2010 (Бургас) даде само гейм на Пирин (Разлог) на старта на efbet Супер Волей. Воденият от Атанас Петров тим се наложи над гостите от Югозапада с 3:1 (25:20, 23:25, 25:23, 25:21) в двубой от първи кръг, изигран в зала „Младост“ в морския град.

В следващия си двубой (от 3-и кръг) Нефтохимик гостува на Добруджа 07 (Добрич), на 3 ноември (петък). Мачът от втори кръг – срещу Раковски-1964 (Севлиево), е отложен поради участието на бургазлии в Шампионската лига.

Пирин пък се изправя срещу Левски София на 27 октомври (петък) – в 19:30 ч.

Гостите поведоха с 2:0, след което играта продължи равностойно – до 8:8. Шампионите се откъснаха, като превъзхождаха съперника на всички елементи. До края доминацията им бе пълна и без проблем излязоха напред в мача.

Това мобилизира разложани, които държаха инициативата до 11:7. Постепенно момчетата на Атанас Петров набраха инерция и наваксаха изоставането си. Двата отбора вървяха равностойно до 21-та точка, но състезателите на Благовест Катранджиев успяха да наложат волята си.

В третия гейм до 17:17 нямаше интрига, след което домакините от Бургас вкараха в действие атаката си и увеличиха аванса си (2:1 гейма).

В решителната четвърта част гостите поеха инициативата и тръгнаха ударно – 5:1, като бяха водещи до 9:5. Серия от атаки и блокади на Мурад Хан и Георги Петров обърна нещата в полза на бургазлии, които останаха доминиращи.

Топреализатор бе пакистанският национал Мурад Хан с 32 точки (1 ас, 3 блокади), с 10 точки се отчете Денис Чавдаров (5 блокади). За съперника Мариян Наков приключи със 16 точки (2 аса, 1 блокада), с по 12 точки завършиха Радослав Попов (1 ас, 1 блокада) и Кристиян Алексов (2 аса, 2 блокади).

Източник: bgvolleyball.com