Горещи новини

На днешния ден 3 юни в историята

-9:01-Razloginfo.com

На днешната дата:

    • През 350 г. римският узурпатор Непоциан, от Константиновата династия, се провъзгласява за римски император и влиза в Рим начело на тълпа гладиатори.
    • През 1098 г. по време на Първия кръстоносен поход кръстоносците превземат Антиохия след 8-месечна обсада.
    • През 1862 г. избухват сражения между сърби и турци в Белград; Първа българска легия на Георги Сава Раковски се намесва в конфликта.
    • През 1927 г. дейци на ВМРО взривяват жп линията Скопие-Велес.



  • През 1934 г. изобретателят на инсулина — канадецът Фредерик Бантинг, е удостоен с благородническа титла.
  • През 1943 г. по време на Втората световна война цар Борис III се среща с Адолф Хитлер в Бергхоф (Берлин). На срещата е обсъдено положението в Гърция и е оказан натиск върху България да завземе цяла Егейска Македония със Солун и Моравската долина.
  • През 1950 г. френски алпинисти покоряват за първи път един от най-високите върхове в Хималаите — Аннапурна (8091 м.)
  • През 1959 г. Сингапур става независима от Великобритания държава.
  • През 1989 г. китайското правителство изпраща военни части, за да потуши протестите на площад Тянанмън.
  • През 2006 г. Черна гора официално обявява независимост, с което слага край на конфедерацията Сърбия и Черна гора.
Последвайте ни:

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Всички коментари, мнения и твърдения принадлежат на техните автори. Блогът не носи отговорност за преки или косвени вреди от тези коментари, мнения и твърдения.

error: Content is protected !!