Горещи новини

Националите U18 стартираха отлично Евроволей. Стилян Делибосов се отчете с 12 точки

| 12:14

Снимка: Архив
Националният отбор на България по волейбол за мъже до 18 г. стартира с успех участието си на европейското първенство за тази възраст, което се провежда в Грузия. Воденият от Виктор Карагьозов тим се наложи над Словения с 3:1 (25:22, 23:25, 25:22, 25:15) в първия мач от група В на надпреварата.

Така родните състезатели записаха първите три точки в актива си.

Утре (10 юли) младите „лъвове“ срещат Полша, в 16:30 ч. б.в. Днес „дружина полска“ победи Гърция с 3:1 гейма.

В първата част момчетата на Виктор Карагьозов диктуваха положението и я спечелиха безпроблемно. Така те взеха важно предимство, като поведоха с 1:0. Българските национали взеха превес (5:3 и 8:6) и във втората част, но допуснаха временни слабости. Словенците изравниха и обърнаха резултата, стигайки до 1:1 гейма.

С преднина на „лъвовете“ тръгна и третият гейм. След известни колебания волейболистите ни надделяха и почти без проблеми спечелиха и тази част, вземайки аванс.

Решителният четвърти гейм премина изцяло под доминацията на нашия тим, който не допусна съперникът да противодейства.

Най-резултатен бе Александър Къндев с 16 точки (2 аса, 1 блокада). Стилян Делибосов се отчете с 12 точки (2 аса, 4 блокади), толкова записа и Кристиян Титрийски (2 аса). За съперника Лука Маровт завърши с 23 точки (1 блокада), Миха Окорн добави 13 точки (2 аса, 2 блокади). Якоб Шпес се разписа с 10 точки (1 ас).

Източник: bgvolleyball.com