Горещи новини

Над 61 000 седмокласници се явяват днес на матура по математика

-9:42-Razloginfo.com

Над 61 000 седмокласници се явяват днес на национално външно оценяване по математика. Заради изпита денят е обявен за неучебен в цялата страна.

Изпитът започва в 9 часа и е с продължителност 150 минути. Учениците го полагат в учебните заведения, където са учили до момента. Там те трябва да носят черен химикал, документ за самоличност и служебна бележка с входящ номер. Всеки изпитен материал ще съдържа уникален баркод.

За първи път проверката на работите на учениците и кандидатстването за гимназии след това ще стават електронно. За външното оценяване са осигурени 16 хиляди квестори и видеонаблюдение. Резултатите от изпита трябва да станат ясни до 27 юни.

Вече е утвърден и държавният план-прием след 7 клас. Според него, учениците ще кандидатстват за 2500 паралелки. Над половината от тях са професионални.



В понеделник се проведе националното външно оценяване след 7 клас по български език и литература. В петък предстои нов изпит – по чужд език. Той обаче се полага при предварително заявено желание от страна на седмокласниците.

Източник: blagoevgrad.eu

Последвайте ни:

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Всички коментари, мнения и твърдения принадлежат на техните автори. Блогът не носи отговорност за преки или косвени вреди от тези коментари, мнения и твърдения.