
Локомотив, ВАСК, Пирин, Левски, Изгрев и ЦСКА се класираха за финалната шестица при момчетата под 14 години
Отборите на Локомотив (Червен Бряг), ВАСК (София), Пирин (Разлог), Левски София, Изгрев (Ябланица) и ЦСКА се класираха за финалната шестица в Държавното първенство по волейбол за момчета под 13 години.
Това стана ясно след изиграване на предварителната фаза от финалния турнир. В него взеха участие 18 отбора, които бяха разпределени в три предварителни групи по шест тима. Първите два от всеки поток продължават за разпределението на медалите.
Останалите заемат място в крайното класиране по коефициент от резултатите от изиграните срещи.
Група А се проведе в зала „Чавдар“ в Етрополе.
Малките волейболисти на Червен бряг записаха пет победи над съперниците и спечелиха убедително първото място.
Два тима – ВАСК и Черно море (Варна) завършиха с еднакъв актив от три победи и две загуби, но столичани заеха второто място с 10 точки, като последваха Локомотив във финалната шестица. Варненци останаха трети с 8 точки.
Група Б се проведе в зала „Септември“ в Разлог.
Представителите на домакините от Пирин се представиха отлично на свой терен, като отбелязаха пет победи. Така те спечелиха своята група и ще се борят за медалите отново като домакини.
Втори се нареди съставът на Левски София с четири победи и една загуба. В последния си мач „сините“ отстъпиха на разложани с 1:2 гейма. Двата тима продължават напред на Супер финал.
Група В се игра в спортната зала в Смолян.
Малките волейболисти на Изгрев бяха лидер, като спечелиха групата с пет победи и без загубен гейм.
В тази група имаше голяма оспорваност, като два отбора – ЦСКА и домакините от Родопа приключиха с абсолютно еднакъв актив от три победи, две загуби, 9 точки и геймово съотношение 6:4. Така точковото съотношение от изиграните мачове определиха подреждането. Представителите на „червените“ са втори и ще продължат напред във финалната фаза. Тимът на Смолян да завърши на трета позиция, като малко не му достигна да бъде сред шестте най-добри.
Финалната шестица ще се проведе от 23 до 25 юни в Разлог.
12-годишният Йордан Аргиров, който е състезател на Хан Аспарух (Исперих), показа своите музикални умения преди последния си мач от група Б в Разлог.