
Взеха книжката на 18-годишен шофьор, засечен да кара със 138 км/ч в Смолян, съобщиха от полицията. Младият водач е управлявал автомобила на баща си и е бил установен от три камери за контрол на скоростта в рамките на едва 9 минути.
Първите две камери са засекли 18-годишния смолянчанин да се движи с 65 км/ч в различни точки на града. Малко по-късно камера на ул. „Тракия“ е отчела скорост от 138 км/ч при ограничение от 40 км/ч.
Заради тежкото нарушение на младия шофьор е съставен акт за установяване на административно нарушение. Свидетелството му за управление на МПС е отнето за срок от три месеца.
Освен това автомобилът е спрян от движение за един месец. На 18-годишния водач е наложена и глоба в размер на 500 евро.
Случаят в Смолян отново поставя акцент върху опасното шофиране с превишена скорост в населено място. Движение със 138 км/ч при ограничение 40 км/ч създава сериозен риск за пешеходци, други водачи и самия шофьор.
Полицията продължава контрола по пътищата в града и напомня, че превишената скорост остава една от основните причини за тежки катастрофи.

