Горещи новини

Медведев смрази света: Ядреният сблъсък между Израел и Иран става неизбежен!

-12:11-Razloginfo.com


Войната, водена от САЩ срещу Иран, прави „неизбежен в някаква форма“ ядрения конфликт между Израел и Иран. Това предупреди руският заместник-председател на Съвета за сигурност Дмитрий Медведев.



Твърдението идва на фона на информации от западни разузнавателни служби, че Москва е близо до завършване на доставки на дронове за Техеран – първата известна военна помощ от Русия за Иран от началото на войната, пише bTV..

Според Медведев, независимо от твърденията на САЩ, че се стремят да елиминират ядрената заплаха в Близкия изток, действията им заедно с Израел не я намаляват, а я ускоряват. Той предупреждава, че държавите от Персийския залив могат да започнат да търсят собствен „ядрен щит“.
Медведев определя конфликта като „непредизвикана и изключително опасна война“, започната от САЩ, и обвинява Вашингтон и Тел Авив, че действат безразсъдно. По думите му евентуална сухопътна операция на САЩ може да се превърне във втори Виетнам – дълъг и труден конфликт, от който излизането ще отнеме години. Той предупреждава още, че най-голямата война в Близкия изток може тепърва да предстои, а регионът да се превърне в дългосрочна зона на нестабилност.

Русия доставя на Иран усъвършенствани дронове

Изказванията му идват на фона на информации, че Русия вече доставя на Иран усъвършенствани бойни дронове. Според публикации в западни медии, доставките са започнали поетапно в началото на март и включват още лекарства и храна. Смята се, че става дума за модели „Геран-2“ – руска версия на иранските дронове „Шахед-136“, които Техеран първоначално предостави на Москва за войната в Украйна.

След повече от две години бойно използване Русия е подобрила тези дронове с по-добри двигатели, навигационни системи и защита срещу заглушаване. Според експерти Иран вече не се нуждае от повече дронове, а от по-модерни и ефективни системи.

От Кремъл отричат информацията и я определят като „фалшива“, но потвърждават, че диалогът с Иран продължава. В същото време европейски съюзници изразяват нарастващо безпокойство, като посочват, че Русия и Иран засилват сътрудничеството си чрез обмен на технологии, обучение и тактики.

Източник: marica.bg

Последвайте ни:

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Всички коментари, мнения и твърдения принадлежат на техните автори. Блогът не носи отговорност за преки или косвени вреди от тези коментари, мнения и твърдения.

error: Content is protected !!