Горещи новини

Марица със седма Купа България! Борислав Крачанов: Само съм си мечтал за такива успехи

| 8:40

Волейболистките на Марица (Пловдив) са новият-стар носител на Купата на България. Шампионките победиха Варна ДКС с 3:0 (25:17, 25:23, 25:23 ) във финалния мач на турнира, който се игра в бургаската зала „Младост“.

С това Марица вдига своя седми Трофей, като това е и пета поредна Купа България във витрината на клуба. Общо досега пък е 11-то участие на финал в надпреварата.

Това е първи Трофей за страши-треньора на Марица Борислав Крачанов, който пое тима от началото на сезона. Преди това 27-годишният специалист бе начело на Казанлък, с който достигна до сребърните медали в първенството.

ДКС Варна пък достига за първи път до финал за Купа България, като прави възходяща градация, след като миналия сезон отпадна на полуфинали.

Получи се оспорван и динамичен мач, който предложи много емоции и интригуващи моменти и  бе достоен за финал в надпреварата.

Варненки оказаха максимална съпротива на шампионките и доста ги затрудниха по пътя им към успеха. Волейболистик на ДКС демонстрираха истински дух на бойци и не се предадоха докрай. С това те загатнаха на своя потенциал, както и че ще се борят за медали в шампионата.

По-големият опит на Марица, както и класата ни тима си казаха думата и наклониха везните за крайната победа. Шмпионките излязоха от всички трудни ситуации, като показаха устойчивост и дълга скамейка, а с това не допуснаха изненади.

За най-полезен състезател (MVP ) бе избрана волейболистката на Марица Александра Миланова.

Това бе пета Купа България за най-опитната състезателка на Марица – Ивелина Монова. За разпределителката Кристина Гунчева пък е втора в кариерата й, след като това е втори престой в пловдивския клуб.

Двубоят започна равностойно и се стигна до 8:8, маричанки успяха да тръпнат с разлика при 12:8. Стигна се до 18:11, а геймът беше спечелен от шампионките след блокаут на Ива Дудова за 25:17.

Втората част започна по-добре за варненки, които поведоха с 6:3. Стигна се до 11:6 за момичетата водени от Стоян Гунчев. Маричанки успяха да изравнят при 15:15. състезателките на Борислав Крачанов дръпнаха с две точки при 23:21, а след успешна атака на Силвана Чаушева за 25:23 пловдивчанки взеха и втория гейм.

Третият гейм започна отново с преднината за ДКС Варна и при 8:4 Борислав Крачанов поиска прекъсване. Варненки водеха и в средата на гейма при 15:12. Както и във втория гейм Жълто-сините успяха да изравнят с 15:15, а след това шампионките и поведоха с две точки при 17:15. Стигна се до 23:19, а след грешка на Майа Ангелова от сервис мачът приключи след 25:23 и маричанки спечелиха трофея за седми пъти, защитавайки Купата от миналата година.

Следващият мач на българския първенец Марица е на 1 февруари (сряда), от 19:00 б.в. домакинство на френския Безие (Безие) в домакинска среща от груповата фаза на Шампионската лига.

Треньорът на новия-стар носител на Купата на България за жени Борислав Крачанов бе видимо щастлив след спечелването на Трофея след победа над Варна ДКС с 3:0, на финала в Бургас. 27-годишният наставник сподели, че само си е мечтал да бъде начело на такъв отбор и да го води в Шампионска лига.

“Връщайки лентата назад, не съм си мислил, че толкова млад ще поема шампиона на България, че ще бъда треньор в Шампионска лига. Само съм си мечтал за това! Що се отнася до нагласата ни за финала- настройката винаги е различна- това е финал! Да, ние бяхме фаворити, но отборът на ДКС Варна дойде, за да покаже най-доброто. Няма отбор, който да излезне на финала с мисълта да загуби. Искам да поздравя съперника за добрата игра! Във втория и третия гейм опряхме до нашата сработка, до самочувствието и търпението. Разполагаме с опитни момичета, които усещат когато трябва да натиснат. След лесно спечеления гейм, загубихме малко ритъм, но момичетата показаха добър дух!”

Източник: bgvolleyball.com