Горещи новини

Ливърпул е на финал след голям обрат срещу сензацията в ШЛ

| 11:38

Ливърпул елиминира екзекутора на гиганти Виляреал след успех с 3:2 и ще играе на финала на турнира Шампионска лига. Първата среща на „Анфийлд“ завърши 2:0 за мърсисайдци, но тази вечер на „Естадио де ла Керамика“ възпитаниците на Унай Емери първи изненадаха съперника в 3-ата минута, като откриха резултата. Сенегалецът Булайе Диа разстреля Алисон за 1:0 за Виляреал.

В 36-ата минута Жерар Морено изведе зад защитата Джовани Ло Селсо. Аржентинецът стигна първи до топката, но вратарят Алисон го събори. Съдията Дани Макели не даде дузпа за домакините, които не се отказаха от идеята да обърнат общия резултат в своя полза. В 41-ата минута Франсис Коклен вкара за 2:0 с глава след асистенция на Етиен Капу.

В 51-ата минута преломният момент за Ливърпул бе една точна смяна. Мениджърът на английския тим Юрген Клоп се опита да раздвижи играта на отбора си, заменяйки Диого Жота с Луис Диас. След това, в рамките на 5 минути, мърсисайдци имаха цели 3 голови възможности, след като Арнолд сам застраши Рули и уцели гредата.

В 62-ата минута Фабиньо получи пас, реши да стреля, което обърка Рули, топката мина през краката му и върна отбора от Англия към живот. Резултатът стана 1:2. В 67-ата минута Луис Диас изравни за 2:2, а в 75-ата минута „червените” оформиха крайния резултат 3:2 с попадение на Садио Мане след асистенция на Кейта.

Ливърпул ще се изправи срещу Манчестър Сити или Реал Мадрид във финала на турнира на 28 май в Париж.

Източник: Информационна агенция „КРОСС“