Горещи новини

Камери за средна скорост хванаха Audi със 164 км/ч на АМ „Тракия“

-8:45-Razloginfo.com

 

Камери за средна скорост засякоха автомобил Audi да се движи със санкционирана скорост от 164 км/ч на автомагистрала „Тракия“ между пловдивските села Царацово и Трилистник. На водача е наложена глоба от 51,13 евро, която Районният съд в Пловдив потвърди.



Нарушението е извършено на 13 декември миналата година. Автомобилът е заснет край Царацово в 15:38:24 часа, а край Трилистник – в 15:43:30 часа.

Разстоянието между двете контролни точки е 14,4 километра и е изминато за 5 минути и 6 секунди. На тази база системата е изчислила средна скорост от 169,41 км/ч.

След приспадането на законовия толеранс от 3% в полза на водача нарушението е отчетено като движение със 164 км/ч. За превишението шофьорът е санкциониран с 51,13 евро.

Водачът обжалвал глобата, а неговият адвокат заявил, че в законодателството липсва легално определение на понятието „средна скорост“.

Съдебният състав обаче отхвърлил този аргумент, като посочил, че определение за средна скорост съществува в Закона за движението по пътищата.

Районният съд в Пловдив потвърдил наложената санкция. Решението не е окончателно и може да бъде обжалвано пред Административния съд.

Източник: NewsPoint.bg

Последвайте ни:

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Всички коментари, мнения и твърдения принадлежат на техните автори. Блогът не носи отговорност за преки или косвени вреди от тези коментари, мнения и твърдения.

error: Content is protected !!