Горещи новини

Жалба в РИК – Благоевград е подадена срещу председател на СИК в Разлог

-18:39-Razloginfo.com

Жалби в РИК – Благоевград е подал представител на ИТН.



В жалбата се твърди (виж тук), че председателя на СИК №1, находящ се в гр. Разлог, е гласувала вместо избирател като е „натискала“ екрана на СУЕМГ и е упражнила вота вместо него.

След извършена проверка и взети обяснения от председателя на СИК №1, находящ се в гр. Разлог, същата е посочила, че дава указания от разстояние, което можело да потвърдят и други членове на комисията.

РИК е указала на СИК №1 на територията на община Разлог да спазват правилата на Изборния кодекс и Методическите указания на ЦИК при прилагане на Изборния кодекс за СИК, и ако е необходимо да се дават указания за начина на работа на СУЕМГ да прави това от разстояние.

Последвайте ни:

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Всички коментари, мнения и твърдения принадлежат на техните автори. Блогът не носи отговорност за преки или косвени вреди от тези коментари, мнения и твърдения.

error: Content is protected !!