Горещи новини

Ето на коя дата ни връхлита следващата силна магнитна буря

-21:21-Razloginfo.com


От 13 до 17 април геомагнитната обстановка ще остане предимно стабилна. Въпреки очакванията за поредица от магнитни бури, през този период не се прогнозират силни геомагнитни смущения. Най-големите колебания се очакват само в началото на седмицата, пише RBC-Ukraine.


Магнитни бури 13–17 април: прогноза

През втората половина на април не се очакват значителни геомагнитни бури. Данните от прогнозите показват, че условията ще бъдат значително по-спокойни в сравнение с миналата седмица. Леко повишаване на активността е възможно само на 13 април, но дори и тогава тя няма да достигне нивото на пълноценна магнитна буря.

13 април
Възможни са слаби геомагнитни колебания. Това е т.нар. умерено жълто ниво, което рядко причинява сериозни ефекти. Такива колебания обикновено се усещат само от хора, чувствителни към промените във времето.

14–17 април
Предимно спокойни условия без резки промени. Геомагнитната активност остава в нормални граници.

Кога се очакват по-силни бури

Според предварителните оценки, по-силна геомагнитна активност може да се появи около 18 април. Още вечерта на 17 април е възможно да започнат по-мощни геомагнитни колебания.

Източник: standartnews.com

Последвайте ни:

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Всички коментари, мнения и твърдения принадлежат на техните автори. Блогът не носи отговорност за преки или косвени вреди от тези коментари, мнения и твърдения.

error: Content is protected !!