
Снимката е илюстративна
Дърво се стовари върху движещ се автомобил на семейство от Чехия, който е преминавал през прохода „Предела“, съобщава БНТ.
За щастие няма пострадали, а семейството се е отървало само с уплаха и нанесени щети върху колата.
Началникът на пожарната в Разлог главен инспектор Костадин Добрев заяви, че във вчерашното денонощие е било реагирано общо на четири сигнала.
„Първият сигнал беше за паднало дърво върху движещ се автомобил. Младо чешко семейство, в което имаше и малко дете. На място колегите установиха, че по време на движение дърво пада върху автомобила. За щастие няма пострадали. Като единствено семейството се е отървало с уплаха от падането на дървото и нанесени материални щети. Вторият сигнал, който получихме, е за паднало дърво върху къща за гости в центъра на село Баня, къщата е строена преди повече от 150 години. Там трябваше да действаме изключително бързо. С подемна техника отстранихме дървото и по този начин предотвратихме големи материални щети. Прибирайки се от Баня, с колегите получихме сигнал за паднала ламарина в центъра на Разлог от жилищна сграда. Последният сигнал беше най-сложен. Две дървета наклонени върху новоизграждащи се къщи за гости. Там трябваше с подемник и със специализирана горска техника да отстраним тези две дървета и по този начин спряхме големи материални щети“, обясни той.