Горещи новини

Дея спорт удари Пирин в Бургас

| 11:44

Волейболният отбор на Дея спорт (Бургас) постигна 4-а поредна и общо 13-а победа в Efbet Супер Волей. Играчите на Венцислав Симеонов удариха у дома коравия тим на Пирин (Разлог) с 3:1 (29:27, 16:25, 25:19, 25:15) в един от най-интересните мачове от 18-ия кръг, игран тази вечер в зала „Младост“.

Така бургазлии са 6-и във временното класиране с 38 точки след 13 победи и 5 загуби, с колкото е и 5-ият ЦСКА, но с 39 точки. Пирин пък остава на 3-о място с 41 точки след 15 победи и 3 загуби, колкото има и Нефтохимик 2010 (Бургас) на втора позиция с 44 точки. В 19-ия кръг Дея спорт гостува именно на „червените“, докато разложани са гости на Славия. Срещите са съответно в сряда (9 март) от 18,30 часа и във вторник (8 март) от 17,30 часа.

Първата част на срещата започна точка за точка, след което двата отбора размениха водачеството. Постепенно бургазлии поеха инициативата. В ключовите моменти Пирин вкара интрига и борбата продължи. Все пак, момчетата на Венцислав Симеонов показаха по-силен дух и воля, като поведоха в мача след 4 геймбола и 29:27. Ролите се размениха във втората част, където разложани доминираха изцяло и изравниха геймовете след убедителното 25:16. В следващите два гейма домакините от Дея спорт бяха пълен хегемон и се поздравиха с победата след 25:19 и 25:15.

Най-полезен за Дея спорт стана Виталий Василиев със 17 точки (2 блока, 1 ас и 44% ефективност в атака – +9) за победата. Тодор Вълчев (1 ас, 43% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане – +4) и Денис Чавдаров (2 блока, 1 ас и 73% ефективност в атака – +10) добавиха 13 и 11 точки за успеха.

За Пирин Спас Байрев заби страхотните 27 точки (2 блока, 2 аса и 48% ефективност в атака – +8), но и това не помогна за победа.

Източник: sportal.bg