Горещи новини

Впечатляващо! Пет първи места за Разлог от Националния събор в Копривщица

-9:19-Razloginfo.com
Гордост за НЧ „15 септември 1903 – 1909г.“ и Разлог на Националния събор в Копривщица!

Първо място и златен медал за групата за обреди и обичаи с ръководител Велина Кулина за представяне на лечебна практика „Баене против уроки“.



Първо място в категория „Показ на традиционни костюми“ за представени 11 автентични мъжки и женски костюма от Разлог, собственост на Иван Мишков, Светла Бонкова и Мария Калоянова.

Първо място и златен медал раздел „Традиционна музика“ за тамбурашка група „Мехомийски мераклии“ с ръководител Милко Бошнаков.

Първо място и златен медал в раздел „Традиционно пеене“ за мъжка фолклорна група Разлог и тамбурашка група „Мехомийски мераклии“ с ръководител Милко Бошнаков.

Първо място и златен медал в раздел „Традиционни хора и игри“ на сборна група от ТК „Мехомия“ с ръководител Данаил Атанасов, ТК „Пирински наниз“ с ръководител Мария Калоянова и ЗГ „Манетата“ с ръководител Емил Зангов

Последвайте ни:

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Всички коментари, мнения и твърдения принадлежат на техните автори. Блогът не носи отговорност за преки или косвени вреди от тези коментари, мнения и твърдения.

error: Content is protected !!