Горещи новини

Волейболният Пирин обърна Добруджа в Разлог и взе своето в мач от четвърти кръг на Супер Волей

| 20:30

Волейболистите на Пирин (Разлог) постигнаха втори успех в efbet Супер Волей, след като обърнаха и се наложиха над Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (16:25, 25:22, 25:13, 25:20) в мач от четвърти кръг, изигран в зала „Септември“ в югозападния град.

Състезателите от Югозапада са шести във временното класиране с 6 точки (2 победи, 1 загуби), добричлии са на последната 12-а позиция с 2 точки (4 загуби).

Домакините тръгнаха силно с 3:0, след което добруджанци набраха инерция и се „залепиха“ за съперника. След 11-та точка разложани поведоха отново, но воденият от Данаил Милушев тим взе нещата в свои ръце и излезе напред в мача.

През по-голямата част от втория гейм Добруджа водеше, но в ключовите моменти момчетата на Благовест Катранджиев успяха да надделеят и да изравнят резултата.

Пирин диктуваше напълно положението в третата част и взе водачеството в срещата.

Решителният четвърти гейм бе на амплитуди, но както във втората част разложани се наложиха в последните минути.

Източник: bgvolleyball.com