
Волейболистите на Пирин (Разлог) записаха трета поредна победа в първенството при мъжете – Супер Волей.
Воденият от Благовест Катранджиев тим се наложи над Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (25:23, 13:25, 25:22, 25:21) в мач от трети кръг на първенството, изигран в зала „Септември“ в югозападния град.
Пирин е първи в таблицата с 8 точки (3 победи), Нефтохимик е шести с 5 точки (2 успеха, 1 загуба).
Сервисът на Спас Байрев направи разликата в голяма част от днешния двубой, както в срещата с Монтана. Бургаският тим имаше своите шансове, но не успя да ги използва и домакините се поздравиха с третия си пореден успех.
Двата отбора играха изключително равностойно, до 17-та точка играта бе точка за точка. Впоследствие разложани се откъснаха и поведоха, като бяха настигнати от съперника. След интрига в ключовите моменти състезателите на Благовест Катранджиев надделяха над вицешампионите.
Във втората част гостите от Бургас взеха превес от рано, като бяха по-силни в центъра и оформиха добра преднина. Играта се запази стабилна и момчетата на Николай Желязков останаха доминиращи, справяйки се много по-добре на всички елементи. В края на гейма на терена се появи младият Калоян Балабанов, който замени Мирослав Градинаров. От Пирин също предприеха промени, но не дадоха резултат.
Третият гейм премина под диктовката на домакините, които се представяха убедително, въпреки опитите на вицешампионите да ги преодолеят. Това се случи няколко пъти, но пиринчани демонстрираха силна воля и дух и отново взеха аванс.
Решителният четвърти гейм започна при предимството на разложани, след което гостите успяха да ги настигнат. Интрига имаше до 14-та точка, но състезателите от югозападния град успяха да се мобилизират за пореден път и да надделеят.
За най-полезен състезател (MVP) бе обявен Любомир Агонцев.
В следващия кръг Пирин излиза срещу Локомотив (Пловдив), на 7 ноември (неделя). Нефтохимик се изправя срещу Берое 2016 (Стара Загора) в събота (6 ноември).
1 Comments