Невиждана наглост от страна на американския президент Джо Байдън за пореден път потресе целия свят. Буквално преди часове със свое решение Байдън помилва сина си Хънтър Байдън по две наказателни дела. С това свое действие американския държавен глава реално спести на сина си няколкогодишен престой зад решетките.
Новината бе потвърдена официално и от Белия дом, а новоизбраният президент Доналд Тръмп нарече действията на Байдън, тежка злоупотреба с власт и нагло нарушение на правосъдието.
В същото време говорителят на руското външно министерство Мария Захарова определи случващото се с Хънтър Байдън, като “карикатурна демокрация”.
Безобразието е пълно предвид безочието на Вашингтон, който от години не спира да поучава останалия свят в правораздаване.